Kompenzační posilování

Zarezervujte si svůj termín ještě dnes.

Ceny se mohou lišit dle délky služby, náročnosti či nadměrné spotřebě materiálu.Kompenzační posilování

Pojem kompenzační cvičení označuje soubor uvolňovacích, protahovacích a posilovacích cviků. Cílem je tak kompenzovat nadměrnou či jednostrannou zátěž, ať už pracovní či sportovní. Dále nedostatek pohybu, sedavý způsob života nebo vadné držení těla. Při posilování pod vedením fyzioterapeuta se tak naučíte pracovat se svým tělem. K cvičení využíváte zejména vlastní váhu, ale i nespočet pomůcek (expander, gymball, bosu ball, overball, labilní plochy, gymn. tyče a jiné).

Cvičení je vhodné primárně pro sportovce. Mladí sportovci podstupují specifickou zátěž odpovídající druhu jejich sportu a je proto doporučované obsah tohoto přetížení kompenzovat cvičením, které zamezí tvorbě svalových dysbalancí a případnému riziku zranění.


kompenzační posilování amibeuaty

Sekundárně je vhodné i pro širokou veřejnost. Sedavé zaměstnání vytváří svalové dysbalance a špatné držení těla stejně spolehlivě, jako enormní zátěž jako je výkonnostní sport. Špatné držení těla a mělké dýchání dlouhodobě vede k přetrvávajícím a vracejícím se obtížím. Jde tedy o výrazně pozitivní cvičení pro zdraví každého člověka, bez rozdílu. Práce s dechem je zde rovněž klíčová!Varianty služeb Cena služby Online rezervace
Kompenzační posilování 400,- / 20 min Rezervace
Kompenzační posilování 550,- / 30 min Rezervace
Kompenzační posilování (vstupní vyšetření + terapie) 950,- / 50 min Rezervace